Wycieczka samorządu do Lublina

 
lublin

7 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z opiekunem wyjechali na całodniową wycieczkę do Lublina.

Wycieczka „Śladami Unii Lubelskiej” została zorganizowana przez Urząd Miasta Krakowa i była nagrodą za zdobycie Złotego Berła Kraka dla najlepszego samorządu wśród krakowskich gimnazjów.

Pomimo nie najlepszej pogody udało nam się zobaczyć wiele pięknych miejsce, jak np Kaplicę św. Trójcy, Zamek oraz skarbiec Dominikanów, gdzie mogliśmy z bliska przyglądnąć się reprodukcji słynnego obrazu Jana Matejki pt „Unia Lubelska”. Spacer po pięknym i jak różnym od krakowskiego Starym Mieście pozwolił nam zrozumieć dlaczego mieszkańcy Lublina są tak dumni ze swego miasta. A dzięki fantastycznej pani przewodnik dowiedzieliśmy sie wielu istotnych faktów o Unii Lubelskiej, słynnych mieszkańcach Lublina i poznaliśmy wiele zaskakujących ciekawostek o Lublinie i jego okolicy.707