KAŻDA OKAZJA JEST DOBRA ŻEBY POMAGAĆ

 

Dyrekcja, nauczyciele, pozostali pracownicy i współpracownicy naszej szkoły, uczniowie i ich rodzice zawsze reagują na apele o pomoc słabszym, chorym i opuszczonym. Dzięki wrażliwości wszystkich tych osób, nasza szkoła uczestniczyła w kilku ważnych akcjach. W listopadzie i grudniu zbieraliśmy żywność, środki czystości oraz pieniądze na wsparcie akcji Stowarzyszenia „Wiosna” – Szlachetna Paczka. Tuż przed finałem akcji – 9 grudnia, udało nam się przekazać na ten cel sporo zebranej przez uczniów żywności oraz kwotę ponad 300 zł uzbieranych przez pracowników i współpracowników szkoły.

W tym samym czasie trwała również zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt ze schroniska przy ul. Rybnej 3 w Krakowie. W schronisku tym przebywa aktualnie ok. 400 psów i kotów, więc każda pomoc jest tam mile widziana i potrzebna. Zebrana żywność oraz ciepłe kołdry na legowiska dla zwierzaków, przewieźliśmy do schroniska w pierwszym tygodniu stycznia.

Z kolei 15 stycznia, uczniowie naszej szkoły kwestowali jako wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zbierając środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w ww. formy pomocy za wrażliwość i bezinteresowną chęć czynienia dobra. Wolontariuszom dziękujemy za zaangażowanie, a darczyńcom za hojność i okazane serce.

Zdjęcia: https://goo.gl/photos/ibHVybzwjQY4o2Jn8