Sport

 

Rozkład zajęć – IV-ta godzina wychowania fizycznego 

DZIEŃ TYGODNIA GODZINA DYSCYPLINA PROWADZĄCY
PONIEDZIAŁEK 12 35 – 13 20 Piłka nożna (chłopcy 1ab) Anna Radzik
PONIEDZIAŁEK 13 30 – 14 15 Piłka nożna (chłopcy 2ab) Anna Radzik
PONIEDZIAŁEK 14 20 – 15 05 Piłka nożna (chłopcy 3ab) Anna Radzik
PONIEDZIAŁEK 14 20 – 16 15 Strzelectwo Ewa Kaniewska
WTOREK 15 10 –15 55 Siatkówka Anna Radzik
ŚRODA 15 10 – 15 55 Koszykówka/Piłka ręczna Anna Radzik
PIĄTEK 14 20 – 15 05 Gry zespołowe (dziewcz. 1ab) J. Pierzchała – Cempura

 

Od trzech lat szkoła współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury „Dom Harcerza” im. Prof. A. Kamińskiego, gdzie uczniowie naszego gimnazjum w ramach 4-tej godziny wychowania fizycznego realizują zajęcia na strzelnicy sportowej.  Zajęcia są prowadzone przez trenera strzelania i są dla uczniów bardzo interesujące. Uczą się strzelania z karabinków, a także z broni krótkiej. Strzelają w pozycji siedzącej z podpórką, bez podpórki, a także w pozycji stojącej. Pod koniec zajęć przeprowadzane są zawsze krótkie zawody, np.  strzelanie do zrzutek.

Corocznie uczniowie uczestniczą  w wielu konkursach, które są organizowane na terenie tej placówki. Mają one różny zasięg. Są zawody indywidualne, drużynowe, międzyszkolne, dzielnicowe ale też miejskie.

Wielokrotnie osiągaliśmy wysokie lokaty.

 

Rok szkolny 2014/15

V MIEJSCE  W BIEGU NA  100 m DZIEWCZĄT W FINAŁE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W LEKKOATLETYCE – Brdyk Alina- awans do zawodów wojewódzkich.

IV MIEJSCE  W PCHNIĘCIU KULĄ CHŁOPCÓW W FINAŁE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W LEKKOATLETYCE – Kevin Pietras- awans do zawodów wojewódzkich.

VII  MIEJSCE  W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH CHŁOPCÓW (DRUŻYNOWO)- Mączka Adam, Wiktor Zbroja i Marek Kostuch

IV MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM (CHŁOPCY)- Meus Jakub, Perek Nikodem.

SREBRNY MEDAL W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM INDYWIDUALNIE (CHŁOPCY)-  Perek Nikodem awans do zawodów wojewódzkich.

VII MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT – Dziedzic Halina, Nechajewicz Kamila, Chorąży Anna, Dziura Magdalena, Jarosz Karolina, Woźniak Matra, Karska Magdalena, Hodurek Justyna, Wieczorek Magdalena, Dziura Anna.

Ponadto:

  • Turniej Strzelecki z okazji Święta Edukacji Narodowej

I miejsce  Mateusz Pilch

III miejsce  Arkadiusz Arciszewski

  • VII Turniej Strzelecki z okazji Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącej Dzielnicy II

II miejsce  Arkadiusz Arciszewski

IV miejsce drużynowo

  • IV Mikołajkowy Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora MDK

I miejsce Olga Kostia

 

Rok szkolny 2013/14

V MIEJSCE  W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH CHŁOPCÓW (DRUŻYNOWO)- Mączka Adam, Urban Szymon, Bujak Radosław

IV MIEJSCE   IND.  BUJAK RADEK W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH CHŁOPCÓW, AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO.

BRĄZOWY MEDAL W MISTRZOSTWACH KRAKOWA W SZKOLNEJ DRUŻYNOWEJ LIDZE LEKKOATLETYCZNEJ, , AWANS DO FINAŁU WOJEWÓDZKIEGO – Michał Dziedzic, Zborowski Dawid,  Paliga Damian, Gubernat Adam, Styrna Paweł, Malaca Wojciech,  Satała Mateusz,  Widacha Piotr,  Niejadlik Tomasz, Cichy Marek

IV MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM OLIMIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE NOŻNEJ (DZIEWCZĘTA)- Brdyk Alina, Nechajewicz Kamila, Karska Magdalena, Jarosz Karolina, Dziura Magdalena, Czopek Paulina, Kulak Paulina, Szydło Aleksandra, Gawlik Kamila.

V MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM OLIMPIADY MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM DRUŻYNOWYM (CHŁOPCY)- Meus Jakub, Perek Nikodem.

Dzięki wysokim osiągnięciom sportowym 9 uczniów otrzymało dodatkowe punkty do rekrutacji w liceum, a kilkoro z nich zaczęło swoją drogę sportową w zaprzyjaźnionych klubach sportowych.

Ponadto:

  • VI Turniej Strzelecki z okazji Święta Niepodległości o Puchar Przewodniczącej Rady Dzielnicy II Grzegórzki

III miejsce  Rafał Kłobuch

IV miejsce drużynowo (Rafał Kłobuch, Kamil Orlicki, Piotr Widacha)

  • Turniej o tytuł „Mistrza Miesiąca”

I miejsce  Arkadiusz Arciszewski

II miejsce Teresa Wolano

III miejsce Patrycja Krośniak

  • III Mikołajkowo-świąteczny Turniej Strzelecki

I miejsce Teresa Wolano

III miejsce Kamil Orlicki

  • Krakowskie Zawody Strzeleckie Młodzieży Szkolnej „Pawie Pióro”

I miejsce drużynowo  (Kamil Orlicki, Piotr Widacha, Filip Zajączyński)

III miejsce drużynowo  (Marcin Siluk, Monika Sosnowska, Piotr Wawrylak)

 

Rok szkolny 2012/13

BRĄZOWY MEDAL W BIEGU NA  100 m CHŁOPCÓW W FINAŁE MIEJSKIM LIGI LEKKOATLETYCZNEJ – MICHAŁ SALA

IV MIEJSCE  W FINALE MIEJSKIM HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – Szulc Oskar, Stępień Konrad, Mroczka Michał, Porębski Przemek, Pastuła Michał, Rerak Hubert, Sokół Witek, Bujak Radosław, Wesely Jacek, Siemieniec Paweł, Smolan Jakub, Jaworski Olek.

V MIEJSCE   W FINALE MIEJSKIM HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY – Biskupska Joanna, Bąk Konstancja, Kędzierska Sylwia, Kulak Paulina, Dziura Izabela, Siuta Gabrysia, Szydło Aleksandra, Wolano Teresa, Karska Ola, Rajczyk Klaudia, Marzec Ola.

V MIEJSCE  W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DZIEWCZĄT (DRUŻYNOWO) Głodzik Daria, Stępień Kamila, Wielkiewicz Jagoda.

IV MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

Dzięki wysokim osiągnięciom sportowym 14 uczniów otrzymało dodatkowe punkty do rekrutacji w liceum, a kilkoro z nich zaczęło swoją drogę sportową w zaprzyjaźnionych klubach sportowych.

Ponadto:

  • Turniej o tytuł „Mistrza Miesiąca” w kategorii Kadet

III miejsce  Kamil Szeląg

  • V Turniej strzelecki z okazji Dnia Niepodległości

II miejsce  Kamil Mogiła

II miejsce drużynowo  (Kamil Mogiła, Karol Koszak, Kamil Szeląg)

  • II Mikołajkowy Turniej Strzelecki o Puchar Przewodniczącej Dzielnicy II

II miejsce drużynowo  (Izabela Cerek, Patryk Natanek, Aleksandra Szufnara)

  • Turniej o tytuł „Mistrza Miesiąca” w kategorii Gimnazja

III miejsce  Zuzanna Dębska

  • Krakowskie Zawody Strzeleckie Młodzieży Szkolnej „Pawie Pióro”

II miejsce drużynowo (Anna Filosek, Aleksandra Szufnara, Teresa Wolano)

III miejsce drużynowo (Łukasz Sułkowski, Piotr Widacha, Filip Zajączyński)

 

Rok szkolny 2011/12

VII MIEJSCE  W FINALE MIEJSKIM HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW W RAMACH KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

V MIEJSCE   W FINALE MIEJSKIM HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT W RAMACH KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

BRĄZOWY MEDAL  W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH DZIEWCZĄT (DRUŻYNOWO)

VIII MIEJSCE  W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SZACHACH CHŁOPCÓW (DRUŻYNOWO)

VI MIEJSCE W  FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH DZIEWCZĄT

VIII MIEJSCE W  FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY JESIENNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH CHŁOPCÓW

IV MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT – INDYWIDUALNIE

V MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT – DRUŻYNOWO

VI MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W SNOWBORDZIE CHŁOPCÓW – DRUŻYNOWO i awans do Finału Wojewódzkiego.

V MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

VII MIEJSCE W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

BRĄZOWU MEDAL W FINALE MIEJSKIM KRAKOWSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

W rezultacie uzyskaliśmy IX miejsce ( na 55 gimnazjów) w międzyszkolnym współzawodnictwie sportowym w ramach „Krakowskiej Olimpiady Młodzieży” organizowanej przez Urząd Miasta Krakowa.

 

Rok szkolny 2010/11

  • BRĄZOWY MEDAL w Jesiennych Indywidualnych Biegach Przełajowych (Macioł Rafał)- Finał Miejski
  • BRĄZOWY MEDAL w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców – Finał Miejski oraz udział w Małopolskim Finale
  • SREBRNY MEDAL w Piłce Nożnej Chłopców – Finał Miejski
  • ZŁOTY MEDAL w Piłce Nożnej Dziewcząt – Finał Miejski
  • BRĄZOWY MEDAL w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt – Finał Miejski
  • ZŁOTY MEDAL w „Gimnazjalnej Lidze Pierwszoklasistów” w piłce nożnej dziewcząt – Finał miejski
  • BRĄZOWY MEDAL w „Gimnazjalnej Lidze Pierwszoklasistów” w piłce ręcznej dziewcząt – Finał Miejski
  • VII miejsce w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt- Finał Miejski.
  • IV miejsce w Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej Chłopców – Finał Miejski oraz udział w Małopolskim Finale.
  • VII miejsce w Piłce Ręcznej Dziewcząt- Finał Miejski
  • VIII miejsce w Koszykówce Dziewcząt – Finał Miejski
  • VI miejsce w Halowej Piłce Nożnej Chłopców – Finał Miejski
  • V miejsce w Tenisie Stołowym Dziewcząt –(Indywidualnie) Finał Miejski
  • VIII miejsce w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt – Finał Miejski
  • VIII miejsce w Szachach Chłopców ( drużynowo) – Finał Miejski
  • V miejsce w „Gimnazjalnej Lidze Pierwszoklasistów” w piłce nożnej chłopców- Finał Miejski

VIII miejsce w „Gimnazjalnej Lidze Pierwszoklasistów” w  koszykówce dziewcząt- Finał Miejski