Artystyczne inspiracje

KONKURS PLASTYCZNY „WIELKANOCNA PISANKA”

Jak każdego roku, uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w konkursie plastycznym „Wielkanocna pisanka”. Prace wykonane różną techniką można było oglądać w bibliotece szkolnej do 23 marca. Na apelu przedświątecznym nagrodzonym i wyróżnionym zostały wręczone dyplomy i słodkie upominki.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY
„PISANKA WIELKANOCNA”

WYNIKI
I MIEJSCE – Anna Chorąży – klasa 3b
II MIEJSCE – Agata Marcinkowska – klasa 3b
III MIEJSCE – Agnieszka Boruta – klasa 3b
WYRÓŻNIENIA :
Jan Ćwik – klasa 3a
Kamila Nechajewicz – klasa 3b
Mikołaj Szymanowski – klasa 1b
Joanna Greń – klasa 1a

Nagrodzone prace można oglądać w zakładce Galeria

KÓŁKO PLASTYCZNE

Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania plastyczne, poznając  różne techniki malowania : farbami akrylowymi, olejnymi, pastelami, rysowanie ołówkiem i węglem.

W ubiegłym roku szkolnym poznawali technikę malowania na szkle oraz sposoby zdobienia przedmiotów użytkowych, a w tym roku szkolnym  próbowali trudnej sztuki malowania farbami olejnymi na płótnie.

Udział w zajęciach pomaga  przygotować im prace na konkursy plastyczne związane z patronem szkoły –  Stanisławem  Wyspiańskim , a także na wystawy okolicznościowe organizowane w bibliotece szkolnej- „Nasze pasje”.

KÓŁKO TEATRALNE I RECYTATORSKIE

Uczniowie w ramach kółka przygotowują przedstawienia i programy artystyczne związane z kalendarzem roku szkolnego (Ślubowanie klas pierwszych, Pożegnanie klas trzecich, Zakończenie roku szkolnego). Szczególnie ważną uroczystością jest Dzień Patrona , w czasie którego  przedstawiają fragmenty utworów S. Wyspiańskiego. W ostatnich latach były to inscenizacje: „Nocy Listopadowej”, „Wesela” i  „Powrotu Odysa”.

plastyczne związane z  Dniem Patrona

recytatorskie (Konkurs recytacji poezji S. Wyspiańskiego, konkursy pozaszkolne)

rok szkolny 2010/2011

II miejsce „Poezja polska” – Karolina Siewierska, Julia Hodurek

rok szkolny 2011/2012

I Małopolski Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”

I miejsce  – Karolina Siewierska

Rok szkolny 2012/2013

II Małopolski Konkurs Recytatorski „Niektórzy lubią poezję”

Wyróżnienie – Magdalena Dziura

Rok szkolny 2013/2014

Konkurs recytacji poezji J. Twardowskiego (MDK – „Dom Harcerza”)

Wyróżnienie – Magdalena Dziura

Poezja i proza antyku (Dom Kultury „Podgórze”)

Wyróżnienie – Kinga Franczak, Magdalena Dziura

EDUKACJA ARTYSTYCZNA

Uczniowie uczestniczą w lekcjach organizowanych przez muzea krakowskie (ARSENAŁ MUZEUM KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH – GALERIA SZTUKI STAROŻYTNEJ, PAŁAC BISKUPA ERAZMA CIOŁKA, WAWEL, FABRYKA EMALIA OSKARA SCHINDLERA )

Organizowane są wyjścia na spektakle do Teatru im. Juliusza Słowackiego, Teatru Ludowego, Teatru Współczesnego oraz  do Opery Krakowskiej.